ferie dla dzieci

Pomysły na ferie dla dzieci

Szukasz pomysłów na zabawy w czasie ferii?  Mamy kilka rozwiązań na tę okoliczność.

Ferie czas start! 

W pierwszych województwach trwają już ferie, które dla dzieci są czasem odpoczynku od zajęć szkolnych, a dla rodziców nielada problemem, jak zapewnić na ten czas opiekę i rozrywkę.

Dwa tygodnie to niewiele w porównaniu z przerwą letnią, kiedy do zagospodarowania są dwa miesiące, ale dla pracujących rodziców to często też spore wyzwanie logistyczne: wolne dzieci oznacza zmianę w rozkładzie i podziale obowiązków, bo nie zawsze można pozwolić sobie na zostawienie dzieci samych w domu.

Rodzina

Oczywiście o pomoc w pierwszej kolejności można zwrócić się do rodziny. Dziadkowie są wtedy niezastąpieni, jednak nie zawsze można poprosić ich o wsparcie.

Jeśli masz młodsze rodzeństwo lub kuzynostwo, które chodzi jeszcze do szkoły lub studiuje, warto zapytać, czy nie chcieliby zająć się Twoimi pociechami.

Ale nawet jeśli żadna z tych opcji nie wchodzi w grę, nic straconego: mamy jeszcze kilka innych propozycji.

Wyjazd na zimowisko

Wysłanie dziecka na zimowisko na tydzień lub dwa rozwiąże problem nudy i opieki. Wybór obozów jest bardzo duży, oczywiście w okresie zimowym królują te typowo sportowe jak narciarskie czy łyżwiarskie.

W ofertach hoteli i biur podróży znajdziesz też sporo tematycznych kolonii, które można bardziej dopasować do zainteresowań Twojego dziecka.

Niestety to rozwiązanie to najdroższa z opcji. Cena obozów siedmiodniowych zaczynają się od ok. 1000 zł, więc przy większej liczbie dzieci czy dłuższym pobycie robi się z tego poważny wydatek. Do tego większość obozów przeznaczona jest dla dzieci od 6 roku życia.

Opiekunka do dziecka

Do znalezienia opiekunki do dziecka można podejść na różne sposoby:

Tradycyjnie możesz znaleźć osobę z ogłoszenia, która przyjdzie do Ciebie do domu i zajmie się dziećmi.

Jeśli pracujesz w domu, może być to trudne, spróbuj więc znaleźć opiekunkę,  której możesz zostawić dzieci. Tu ciekawym rozwiązaniem jest poszukanie innej mamy, która może zająć się dodatkowo Twoim dzieckiem. Może masz wśród znajomych kogoś, kto jest na urlopie wychowawczym i zechce zaopiekować się w czasie ferii jeszcze Twoimi dziećmi?

Zajęcia dodatkowe

W czasie ferii znajdziesz różne zajęcia organizowane w Domach Kultury, salach zabaw, muzeach, klubach sportowych czy bibliotekach. Wybór tematów jest dość duży, więc łatwo znaleźć coś, co zainteresuje dzieci.

Cena za godzinę zajęć to ok. 20-30 zł, będą się one oczywiście wahać w zależności od rodzaju zajęć i miejsca.

Informacje o różnych atrakcjach dla dzieci na ferie znajdziesz między innymi na stronach miejscowych PIK-ów (Punkt Informacji Kulturalnej).

Punkty opieki dziennej

Doraźnie możesz poszukać punktów opieki dziennej. Najczęściej takie miejsca są organizowane w prywatnych przedszkolach i salach zabaw.

Dzieci (nie) same w domu

Na aktywne sposoby spędzenia czasu w domu podałyśmy już w tamtym roku w dwóch postach. Jeśli jesteś ciekawa, zapraszamy tu:

rozrywkowe ferie dla dzieci w domu, cz. 1

ferie w domu – druga część pomysłów na zabawy

*

Masz więcej pomysłów na to jak zapewnić dzieciom opiekę i rozrywkę w czasie ferii? Podziel się w komentarzu, możeskorzystają z tego też inni rodzice?

2 myśli w temacie “Pomysły na ferie dla dzieci”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s