jak samodzielnie napisać scenariusz na urodziny Frozen?

Scenariusz i zabawy na urodziny Frozen

Jak wyglądają idealne urodziny w Krainie Lodu? Tak, jak chcą tego solenizant i jego goście. Sprawdź nasz przepis na scenariusz na imprezę Frozen.

Często piszemy o tym, że to, jakie ostatecznie będą urodziny, zależy od motywu przewodniego, który wybierzesz. Żeby lepiej to pokazać, przygotowałyśmy dzisiaj 6 przykładów z jednego z najpopularniejszych tematów przyjęć dla dzieci: Frozen.

Motywy przewodnie – o co chodzi?

Każdy temat to więcej niż jedna możliwość i jedna historia – szczególnie dla dzieci, które zawsze mają jakichś swoich faworytów. Jak to sprawdzić? Jeśli Twoje dziecko kocha Krainę Lodu (albo jakikolwiek inny temat), na pewno wiesz, który z motywów jest jego ulubionym – to właśnie o nim (prawie) bez przerwy słyszysz. Proste, prawda? :)

I tak motywy z Krainy Lodu to m.in.:

 • królowa Elsa,
 • księżniczka Anna,
 • Arendelle,
 • Olaf,
 • bałwany,
 • śnieg,
 • lód,
 • góry,
 • lodowy potwór,
 • zima,
 • wiosna,
 • kwiaty,
 • słoneczniki,
 • królewski zamek,
 • wielki bal,
 • kamienne trolle…

A to oczywiście nie jest pełna lista. Co z tego najbardziej na świecie kocha solenizant? Jeśli to wiesz, masz już klucz do swoich idealnych urodzin.

Co dalej, czyli jak to wygląda w praktyce?

Scenariusz urodzin Frozen

Każde dziecko jest inne i dlatego trochę inne będą każde urodziny – nawet na ten sam temat. To przykłady 6 opowieści urodzinowych, czyli ram scenariusza urodzin Frozen dla różnych motywów przewodnich:

Wersja klasyczna, czyli przygody prowadzące do zakończenia niespodziewanej zimy:

W Arendelle wciąż pada śnieg! Czy uda się zdjąć klątwę i przywrócić wiosnę? O tym zadecyduje wytrwałość uczestników przyjęcia, którzy będą musieli pokonać niejedną przeszkodę, by znów wyszło słońce.

Ulubione motywy: Kraina Lodu, Elsa i Anna

Wielki bal w Arendelle

Na wielki bal na cześć solenizantki królowa Elsa zaprosiła księżniczki ze wszystkich bajek. Niestety, przeciwności losu zatrzymują gości w drodze do Arendelle. Czy dzieciom uda się rozwiązać zadania i sprowadzić księżniczki na bal?

Ulubione motywy: Kraina Lodu, Elsa i Anna, księżniczki, tańce

Lód w lecie – urodziny z Olafem

Olaf nareszcie może wyjechać na swoje wymarzone wakacje! Niestety, zapomniał spytać swoich przyjaciół o radę. Tylko solenizant i jego goście mogą uratować Olafa – ale czy zdołają go dogonić i przekonać, zanim dotrze do tropików? To może być trudne zadanie…

Ulubione motywy: Olaf, bałwany, słońce, lato, lód w lecie

Kraina Lodu i potwory

Zezłoszczona królowa Elsa stworzyła przypadkiem ogromnego lodowego potwora! Teraz potwór uciekł i pustoszy Arendelle, a doradcy królowej i dzielni rycerze nie mają pojęcia, jak uratować królestwo. Jedyna nadzieja w solenizancie i jego gościach – tylko czy podołają wyzwaniu? Na pewno nie będzie łatwo!

Ulubione motywy: Kraina Lodu, zima, potwory, przygody, walki

Kto rozbawi Elsę i przywróci magię?

Królowa Elsa jest ostatnio bardzo smutna i nikt nie może jej rozweselić. Przestała nawet czarować! Księżniczka Anna nie wie już, kogo prosić o pomoc. Na szczęście do zamku trafia nasza dzielna urodzinowa drużyna, która poradzi sobie z każdym, nawet tak trudnym zadaniem. Tylko jak przywrócić uśmiech na twarz Elsy? Czy pomogą śmieszne miny i zbudowanie dla królowej kawałka lodowego świata? Na pewno trzeba będzie się bardzo postarać!

Ulubione motywy: Elsa, Kraina Lodu, czarowanie, malowanie lodem, żarty

Przygody z trollami – urodziny na powietrzu dla mniejszych dzieci

Czy kamienie powinny same się turlać i głośno śmiać? Chyba trafiliśmy na łąkę trolli! A to oznacza tylko jedno: dużo zabawy, tańców i poznawania świata. Kto wie, co kryje się za tą kępą trawy i dokąd idzie tamta mrówka? Z trollami nie ma żartów: musimy sprawdzić wszystko i bardzo dobrze się bawić!

Ulubione motywy: Kraina Lodu, trolle, przyroda i poznawanie świata (kamienie, rośliny, zwierzęta…)

Gotowe urodziny w Krainie Lodu

Kiedy masz już swoją urodzinową opowieść, musisz tylko uzupełnić te ramy zabawami i aktywnościami, które będą pasowały do tematu i (tak by było najlepiej) poprowadzą dzieci przez urodzinową przygodę. Trochę zabaw na urodziny Frozen proponowałyśmy w tym artykule – może Ci się przydadzą! :)

*

To tyle na dzisiaj – mamy nadzieję, że trochę Cię to zainspirowało? Daj znać w komentarzu, jaką opowieść wybierzesz, jesteśmy bardzo ciekawe! :)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s