zabawy na urodziny Ever After High

Zabawy na urodziny Ever After High

Czaromagistycznie! To już ostatnia część z naszej serii, jak zorganizować urodziny Ever After High, czyli czarozabawy! Wszystkie małe księżniczki czekają lekcje księżniczkologii, baśniobajania, czarogotowanie i wiele innych magicznych wyzwań. Zapraszamy!

Zabawy Ever After High – od czego zacząć?

Podstawowe zabawy na przyjęcia dla księżniczek, np. ozdabianie koron czy bal, świetnie sprawdzą się podczas urodzin Ever After. To kilka nowych tematycznych propozycji, które uzupełnią zabawę:

Księga Legend

Przyjęcie Ever After High nie może obyć się bez Księgi Legend, dlatego dzieci będą musiały je zrobić.

Z czego zrobić Księgę Legend? Można do tego wykorzystać zeszyty w twardej oprawie z gładką różową, czerwoną czy fioletową okładką, możesz też dowolną inną okładkę okleić papierem samoprzylepnym w tych kolorach.

Do ozdobienia będą potrzebne markery, klej magic (okładka zeszytu jest najczęściej lakierowana, więc dlatego będzie potrzebny klej magic), cekiny, perełki, brokat, naklejki z Ever After High, możesz też wykorzystać różne ozdoby do naklejania, np. diamenciki.

Zadaniem dzieci jest ozdobienie okładek swoich Ksiąg, tak by każde miało własną i wyjątkową.

Polecamy zacząć właśnie od tej zabawy, bo Księgę można wykorzystać także w innych zadaniach :)

Dzień Dziedzictwa

Produkcji Mattel można zarzucić wiele, jednak niewątpliwym atutem tej animacji jest to, że ma ona jednak jakieś przesłanie. Jakie? Oczywiście, że trzeba podążać własną drogą, nawet jeśli jest się narażonym na krytykę innych. To świetna podstawa do kolejnej zabawy:

zadaniem dzieci będzie napisanie albo narysowanie w swoich Księgach Legend, kim chcą być, kiedy dorosną. Czy podążą za rodzicami, czy może wybiorą coś innego? A może zechcą to połączyć? Bo kto powiedział, że nie można wybrać różnych dróg! :)

Lekcja baśniobajania

W Krainie Baśni nie można obejść się bez opowieści! Do tej zabawy można podejść na kilka różnych sposobów:

  1. wszyscy siadają wygodnie, a rodzic, starsze rodzeństwo czy animatorka czytają ulubione Baśnie lub nawet jedną z książek z Ever After High,
  2. jeśli dzieci są jeszcze za małe na bardziej skomplikowane tworzenie bajek, wystarczy, że zaczniesz opowiadać bajkę, do której one będą mogły dorzucać kolejne fragmenty,
  3. dzieci w swoich Księgach piszą lub rysują własne historie. Można pomóc w tworzeniu tych baśni np.
  • losując karty z postaciami z Ever After High i w ten sposób tworząc zarys historii,
  • przygotowując karteczki z różnymi miejscami, zadaniami czy wydarzeniami, które muszą się znaleźć w opowieściach – np. po wylosowaniu chatki na kurzej nóżce dzieci wymyślają, co mogło się w nie wydarzyć i jak ich bohaterowie mogli tam trafić.

Lekcja księżniczkologii

Gdy w przerwach dzieci siadają do stołu i chcesz zapanować nad radosnym gwarem, możesz zarządzić lekcję księżniczkologii, gdzie zadaniem małych uczniów będzie nauka odpowiedniego zachowania przy stole. Możesz powiedzieć dzieciom, jak powinno się zachowywać przy stole, co można, a czego nie powinni robić księżniczki i książęta. A później to przećwiczcie!

Lekcja czarogotowania z Ginger Breadhouse

Na tej lekcji dzieci przygotują domki z piernika – instrukcję, jak je zrobić, znajdziesz w poście o przekąskach Ever After High.

Domki z kart Lizzie Hearts

Do tej zabawy wystarczą najzwyklejsze karty do gry: zadaniem dzieci jest ustawienie jak najwyższego domku z kart.

Pantofelki Ashlynn Elli

Córka Kopciuszka, Ashlynn Ella najbardziej kocha buty! Teraz potrzebuje pomocy w ozdobieniu najnowszej kolekcji! Do ozdabiania przydadzą się cekiny, perełki, łańcuchy choinkowe i brokat. Same buciki bez problemu znajdziesz w sklepach z dekoracjami na wesele, w prostszej wersji możecie też ozdabiać pantofelki wycięte z kolorowego papieru.

Wróżby Madeline Hatter

Pamiętasz andrzejkową zabawę z kubeczkami, pod którymi są ukryte pierścionek, różaniec i moneta? Na urodzinach Ever After możesz zmienić trochę zwartość kubeczków (np. na koronę, pieniążek, jakieś zwierzątko, smoka). Ukrywamy wszystko pod filiżankami, zmieniamy miejscami, a dzieci wybierają swoją baśniową przyszłość.

Gra w krykieta z Lizzie Hearts

Potrafisz grać w krokieta? Jeśli nie, pora się nauczyć! Do gry potrzebne są piłki (najlepiej drewniane), małe bramki i młotki (lub flamingi). Gotowe zestawy można kupić w wielu miejscach, choć niestety nigdzie nie spotkałyśmy zestawu z flamingami. To wystarczy, żeby rozpocząć mecz.

Zdjęcia do urodzinowej Księgi

W urodzinowych księgach nie powinno zabraknąć zdjęć upamiętniających całą wspaniałą zabawę! Najlepszym rozwiązaniem będą tu zdjęcia natychmiastowe z Instaxa lub polaroida. Jeśli nie masz tego aparatu na domowym wyposażeniu, możesz zrobić zwykłe cyfrowe zdjęcia i wydrukować je na domowej drukarce.

*

To nasze podpowiedzi, kilka dodatkowych propozycji zabaw znajdziesz też na oficjalnej stronie Ever After High.

*

To koniec naszej urodzinowej opowieści o Ever After High! Wszystkim wielbicielom przygód bajkowych bohaterów z Ever After High życzmy magicznej zabawy i czarownych wspomnień! :)

Masz pomysły na jeszcze jakieś zabawy na urodziny Ever After High? Podziel się z nami w komentarzu!

*

Marzą Ci się takie urodziny?
Zadzwoń do nas, chętnie pomożemy! :)

511-456-790

Reklamy

2 myśli w temacie “Zabawy na urodziny Ever After High”

  1. Fajne propozycje, na pewno wykorzystam. Córka nie jest fanką Ever Aftre, ale ksieżniczek już tak :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s