urodziny Ever After High

Baśnie trafiają do liceum – urodziny Ever After High

Co się stanie, jeśli znane baśnie umieścimy w… liceum? Jeśli masz kilkuletnią córkę, pewnie doskonale wiesz. Będą księżniczki, baśniowa magia, rywalizacja, spory i znacznie więcej – zapraszamy na dziecięce przyjęcie w stylu Ever After High!

Ever After High – o co chodzi?

Ever After High to animacja produkcji Mattel, która opowiada historię uczęszczających do jednej szkoły średniej dzieci postaci ze znanych baśni. Każdy uczeń, rozpoczynając naukę w szkole, składa uroczyste przyrzeczenie, że będzie podążał za swoim przeznaczeniem, aby baśnie mogły być kontynuowane i nie popadły w zapomnienie. Tak więc córka Kopciuszka ma zostać następnym Kopciuszkiem, a syn myśliwego – następnym myśliwym.

Jednak Raven Queen – córka Złej Królowej – nie godzi się ze swoim losem i nie chce zostać kolejną Złą Królową, chce sama zdecydować o swoim losie i nie składa przysięgi. Okazuje się, że niezadowolonych z własnego przeznaczenia znajdzie się więcej i w szkole dochodzi do podziałów na Royalsów (którzy chcą podążać wyznaczonymi im ścieżkami) i Rebelsów (którzy chcą zmienić swój los).

Samo wykonanie przypomina Monster High (też produkcji Mattel) i oczywiście (jako że to produkcja Mattel) wszystkie postacie przypominają klasyczne lalki – Barbie i Kena.

Urodziny i imprezy dla dzieci – od czego zacząć?

W kontekście przyjęć Ever After High daje ogromne możliwości i pozwala na ciekawe podejście do tematu. W animacji pojawia się mnóstwo najróżniejszych motywów znanych z klasycznych bajek dla dzieci, wśród nich są, oczywiście, bohaterowie znanych opowieści:

 • Królewna Śnieżka
 • Kopciuszek
 • Roszpunka
 • Alicja w Krainie Czarów
 • Księżniczka Łabędzi
 • Czerwony Kapturek
 • Śpiąca Królewna
 • Pinokio.

Co ważne, uczniowie Ever After High to nie tylko dzieci głównych bohaterów opowieści, znajdą się tu też córka Białego Królika, córka Wiedźmy z Piernikowej Chatki czy… córka Czerwonego Kapturka i Złego Wilka.

Postaci to tylko niektóre z motywów, z których można skorzystać. Są tu też znane z tych historii:

 • podwieczorki, herbaty, dzbanki,
 • wszelkie motywy księżniczkowe, o których już mówiłyśmy przy okazji przyjęcia dla małych księżniczek,
 • mroczne księżniczki – czyli przyjęcie ksieżniczkowe w ciemnych kolorach (można tu skorzystać z pomysłów na urodziny Barbie rockowa księżniczka),
 • czarownice, chatki z piernika, domki na kurzej łapce,
 • magia,
 • szkoła,
 • zaczarowany las,
 • książki, baśnie.

Organizując taką imprezę dla dzieci, można wybrać jeden bardziej wiodący wątek albo – jak autorzy animacji – zabawić się nimi i łączyć je na różne sposoby.

Trudno określić konkretne charakterystyczne barwy, dużo zależy od tego na jakim motywie skoncentruje się impreza, ewentualnymi sugerowanymi kolorami mogą być te występujące w logo szkoły, czyli różne odcienie fioletu i różu oraz czerń.

Uwaga:

Planując takie przyjęcie, pamiętaj, że jak na razie nie znajdziesz zbyt wielu gotowych produktów urodzinowych takich jak zastawa, obrusy, dekoracje typowo z motywem Ever After High, więc nie zostawiaj planowania takiej imprezy dla dzieci na ostatnią chwilę, bo trudno będzie Ci ratować się „gotowcami”.

Ale bez obaw: w następnych postach podsuniemy Ci kilka propozycji, jak łatwo przygotować takie przyjęcie nawet bez pomocy sklepów urodzinowych :)

Więcej podpowiedzi już teraz znajdziesz w naszych starszych wpisach – wystarczy, że zajrzysz do naszych propozycji dziecięcych urodzin Księżniczki i Barbie – rockowa księżniczka.

Reklamy

5 myśli w temacie “Baśnie trafiają do liceum – urodziny Ever After High”

 1. Dziewczyny, dzięki, za zajęcie się moją propozycją tematu! Nie ma jakoś weny wszystkiego sama wymyślać, a córka nie daje mi spokoju, że koniecznie chce urodziny Ever After High, próbowałam ją przekonać, że może same księżniczki będą fajne, ale nie daje za wygraną :) Z niecierpliwością, czekam na resztę wpisów :)

 2. Do inspiracji dorzuciłabym tu jeszcze to Monster High, bo to w końcu dwie konkurencyjne szkoły, nawet ta wymieniona podstawowa kolorystyka jest podobna, czyli fioletowy i różowy. Moja córka wciąż jest fanką Monster, choć to przebrzmiały temat i planuję dla niej łączone przyjęcie Ever After i Straszyceum :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s