kowbojskie urodziny dla dzieci

Kowboje i urodziny na Dzikim Zachodzie

Jest jeszcze jeden motyw, który można wykorzystać przy urodzinach indiańskich: kowboje i Dziki Zachód. To tematy mało popularne, więc jeśli zechcesz zrobić naprawdę ciekawe przyjęcie, trzeba będzie trochę się wysilić. Oczywiście możesz tu wykorzystać też podpowiedzi do tematu Indianie.

Z jakich dodatkowych motywów można tu skorzystać? Pełna lista byłaby bardzo długa, to kilka propozycji:

 • wozy
 • siano
 • podkowy
 • konie
 • krowy
 • ranczo
 • kaktusy
 • kapelusze
 • odznaka szeryfa
 • pojedynki w samo południe
 • rewolwerowcy
 • lasso
 • poszukiwanie złota
 • kolej
 • westerny
 • Lucky Luke

Ten temat jest bardzo szeroki, więc często wystarczy po prostu wybrać z niego ulubione motywy dzieci i z nich skonstruować przyjęcie.

Świetnym rozwiązaniem jest organizacja takich urodzin na wsi, w stodole. Jeśli nie macie własnej lub u znajomych, można skorzystać też z gospodarstw agroturystycznych, w których dodatkowo znajdą się też konie i inne zwierzęta.

Teraz czas na konkretne pomysły:

ZAPROSZENIA

Konik

Do jego wykonania będzie potrzebny papier kolorowy: brązowy w różnych odcieniach oraz biały i czarny na oczy (można wykorzystać też ruchome oczka).

Jak to zrobić? Wycinamy proste kształty: uszy, grzywę i nos. Przyklejamy wszystko do kartonika, dorysowujemy mazakiem uzdę i nozdrza – i zaproszenie gotowe.

Buty z ostrogami

Prostym zaproszeniem będzie też kowbojski but. Żeby go zrobić, wystarczy wyciąć z brązowego papieru kształt buda z obcasem i przedłużonym czubem, a z żółtego papieru: ostrogi. Pasek ostróg może przechodzić z przodu i tyłu zaproszenia.

DEKORACJE

Stół

Stół sam w sobie może stanowić dekorację – nie musi wymagać to wiele pracy, a efekty na pewno są tego warte. To kilka bardzo różnych pomysłów dla różnych motywów przewodnich tej imprezy:

Stół z motywami amerykańskiej flagi i bandan:

Z łaciatym obrusem

Jeśli nie znajdziecie gotowego obrusa, wystarczy kupić czarny lub biały i dokleić do niego łaty.

Bele słomy jako stół i krzesła – motyw do wykorzystania przez wszystkich posiadaczy ogródka:

Poszukiwacze złota:

Jako dodatkowe dekoracje mogą posłużyć np. kaktusy:

Kaktus jadalny

Do wykonania tego kaktusa potrzebne są:

połówka ananasa, ogórek i wykałaczki.

W połówce ananasa na środku wycinamy okrągłą dziurę, w której zmieści się ogórek. Następnie nabijamy wykałaczki w ogórek i gotowe.

Balonowy kaktus

To banalnie prosta dekoracja! Potrzebne są:

 • zielony balon 10-12 calowy,
 • dwa balony 5 calowe,
 • czarny mazak,
 • ew. różowe pompony.

Do nadmuchanego dużego balonu wystarczy przykleić dwa mniejsze, do których można dokleić jeszcze różowe pompony. „Ptaszki” dorysowane czarnym flamastrem będą udawać kolce.

Kaktusowa girlanda

Z papieru kolorowego w różnych odcieniach zieleni wystarczy wyciąć kaktusy w różnych kształtach, kolce-krzyżyki można wyciąć z białego papieru albo dorysować korektorem. Dodatkowo z różowego papieru można zrobić kwiaty. Gotowe kaktusy trzeba już tylko przykleić do wstążki.

PRZEKĄSKI

Przekąski zależą w dużej mierze od tego, jaki jest motyw przewodni Waszego przyjęcia. Ciastka-gwiazdki mogą spokojnie być odznakami szeryfa, draże, winogrona czy okrągłe chrupki – kulami do rewolwerów, a ser żółty albo lemoniada – upragnionym złotem. To kilka dodatkowych pomysłów:

Bele słomy

Zwykłe bloki ciastek z ryżu preparowanego dzięki wyłożeniu ich na zabawkowej przyczepie z traktorem, staną się belami słomy:

Snopki siana

Przekąska, do której potrzebujesz tylko paluszków i sznurka? Łatwiej nie może być:

Krowie napoje

Świetnie sprawdzi się to mleko w łaciatych butelkach, słoikach i szklankach, ale można też podać tak każdy inny napój – wystarczy pomalować albo okleić na biało butelki czy dzbanki i dokleić czarne łaty:

ZABAWY

Śmieszne zdjęcia

Dzieci będą zachwycone robieniem sobie zdjęć z doczepianymi wąsami, w kowbojskim kapeluszu, w ramce z napisem „Poszukiwany” czy pióropuszach:

Konie

Ciekawym pomysłem jest zrobienie koni z piankowego makaronu, który zwykle pomaga dzieciom w pływaniu. Koszt jednej pianki to ok. 15 zł. Do tego potrzeba jeszcze sznurka lub wstążki do zrobienia uzdy i głowy, ruchomych oczu i trochę bibuły na grzywę. Banalnie proste, a ile zabawy!

Poszukiwanie złota

Jak przygotować dla dzieci taką atrakcję?

W dużej misce mieszamy wodę i piasek, dorzucamy do tego żółty żwirek do akwarium. Aluminiowe miski nabijamy gwoździem by powstały dziurki. I tyle, dzieci mogą już szukać złota!

*

To nasze propozycje na urodziny na Dzikim Zachodzie. Któraś podoba Ci się szczególnie? A może masz inne pomysły? Podziel się z nami w komentarzu!

Reklamy

2 myśli w temacie “Kowboje i urodziny na Dzikim Zachodzie”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s