W co bawią się urodzinowi Superbohaterowie?

Bez względu na to, jak wymyślne dekoracje i przekąski byśmy przygotowali, najważniejsza na każdym przyjęciu jest oczywiście zabawa! Dlatego dziś mamy dla Was kilka propozycji na urodzinowe zajęcia – oczywiście w stylu Avengersów.

Superbohaterowie to temat, do którego możecie samodzielnie przygotować sporo zabaw. Oto kilka pomysłów – plastycznych i ruchowych – które powinny Was zainspirować:

Tarcza Kapitana Ameryki

Do niebieskiego frisbee na wzór Tarczy Kapitana Ameryki przyklejamy czerwone i niebieskie kółko oraz białą gwiazdę. Możemy przygotować takich kilka takich tarcz, żeby nie trzeba było za każdym razem po nie chodzić.

frisbee

Tak przygotowanym frisbee dzieci mogą bawić się np. w trzy zabawy:

– rzucanie nim do siebie,

– tarczowe kręgle – ustawiamy puste butelki w rzędzie, a zadaniem dzieci jest kolejno strącenie jak największej ich ilości,

– trafianie tarczą w cel – rysujemy plansze do celowania lub ustawiamy pudełka albo wiaderka, do których zmieści się tarcza. Zadaniem dzieci jest trafienie do celu. Dzieci mogą mieć po trzy rzuty w każde rundzie, a wyniki mogą być zapisywane.

Budowanie robotów

Budować roboty można na różne sposoby: najprostszy to wykorzystanie pustych pudełek, papierowych rolek oraz papierów, folii aluminiowej i farb.

robots

Jeśli mamy starsze dzieci, możemy wykorzystać gotowe zestawy do budowy prawdziwych robotów. Koszt takiego zestawu do budowy 16 robotów z klocków LEGO to ok. 700 zł.

Czarny charakter – piniata

Dobrym pomysłem za pokonanie złoczyńcy jest zrobienie z niego piniaty :) Niestety raczej nie uda nam się znaleźć gotowej piniaty, ale to nie problem: możecie zrobić albo kupić najprostszą piniatę i ozdobić ją czarnymi charakterami!

Maski

Prosta zabawa plastyczna, przy której dzieci będą się świetnie bawić: Z użyciem papieru, farb, kredek i gumki dzieci przygotowują maski swoich ulubionych bohaterów. Dla ułatwienia możecie wyciąć kształt masek, które dzieci następnie ozdobią:

superhero-masks

Wyzwania dla superbohaterów

Na wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić swoje siły w wyzwaniach, mogą czekać rozmaite zadania:

Rzut Mjollnirem

Zabawkowy młotek przemalowujemy na srebrno lub robimy młot z gąbki florystycznej, pudełka, a jego rączkę z drewnianego kijka, wszystko malujemy. Zadaniem dzieci jest rzucenie naszym młotem jak najdalej.

mlot

rzut młotem

Pamiętaj, żeby z jednej strony dostosować wagę młotka do wieku dzieci, a z drugiej – żeby nie był zbyt lekki, bo będzie się nim gorzej rzucało. Podczas własnoręcznego przygotowywania młota do tej zabawy warto też pamiętać, że musi przetrwać kilkanaście dziecięcych rzutów.

Celny jak Sokole Oko

Tutaj potrzebne będą zabawkowy łuk i tarcza. Zadaniem dzieci jest trafienie w sam środek tarczy. Jeśli nie macie takiego łuku lub dzieci są jeszcze za małe, możecie wykorzystać do tej zabawy rzutki albo piłki, którymi dzieci będą trafiać do celu.

łuk

Uderzenie Hulka

Do zabawy będą potrzebne rękawice: czasem można znaleźć gotowe rękawice Hulka (ich koszt to ok. 100 zł), jednak można je także zrobić z dziecięcych rękawic do boksu. Najpierw trzeba pomalować je na zielono, a następnie czarną farbą dorysować palce. W zależności od tego, jakie rękawice będziemy mieli, takie rzeczy do niszczenia należy przygotować: to mogą być pudełka, wafle do lodów lub tekturowa ścianka z okrągłymi otworami, które zakleimy papierem, tak by dzieci mogły do nich celować:

hulk-smash-game

hulk wall

hulk smash

Zagadki

Możecie wybrać dowolne zagadki i labirynty, pamiętajcie tylko, żeby odpowiednio dostosować je do tematu – wtedy sprawią dzieciom jeszcze więcej frajdy! :) Jeśli klikniecie w obrazek, w osobnej karcie otworzy Wam się strona, na której znajdziecie znacznie więcej drukowalnych materiałów z tego tematu:

iron_man_printables_marvel

Mała wskazówka: Do przystąpienia do każdej z zabaw może uprawniać zjedzenie przekąski z odpowiednią supermocą, np. kawałka brokuła na uderzenie Hulka. Dodatkowo, żeby zachęcić dzieci do spróbowania jak największej ilości warzyw i owoców, możemy zorganizować dodatkowe wyzwania:

przekąska dająca superprędkość – bieg, może być też slalom,

superwzrok – na karteczka pokazujemy dzieciom róże litery w większych i mniejszych rozmiarach, a dzieci je odgadują,

superskoczość – wyścigi w workach,

superrównowaga – przejście prosto po wyznaczonej linii.

Oczywiście jak zwykle: jedynym ograniczeniem będzie Wasza kreatywność :)

*

Zainspirowani? Teraz czas na zmienienie pomysłów w działanie! Wybierz zabawę, która najbardziej Ci się podoba (albo wymyśl zupełnie inną!) i napisz w komentarzu, z jaką supermocą się wiąże i jaka superprzekąska będzie poprzedzać zabawę :)

Reklamy

3 myśli w temacie “W co bawią się urodzinowi Superbohaterowie?”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s