Urodziny w stylu Avengers – zaproszenia

Już w maju premiera kolejnej części Avengersów, dlatego przygotowujemy pomysły na urodziny dla wszystkich małych fanów Marvela. Jak zwykle zaczynamy oczywiście od zaproszeń! Gotowi na ratowanie świata? Do roboty!

W sklepach nie znajdziemy (jeszcze?) za dużo gotowych wzorów takich superbohaterskich zaproszeń, dlatego tym razem trudno będzie pójść na łatwiznę ;) Mamy dla Was pięć propozycji zaproszeń do samodzielnego przygotowania – oczywiście jak zawsze to pomysły, które są w stanie wykonać z Wami dzieci. Tym razem używamy tylko podstawowych materiałów plastycznych

avengers_4_zaproszenia

avengers_zaproszenia

Młot Thora

Potrzebne materiały: papier kolorowy (srebrny albo szary, brązowy, złoty), klej, nożyczki

Ze srebrnego lub szarego papieru wycinamy dwa prostokąty, a następnie lekko zaokrąglamy rogi. Z brunatnego lub innego odcienia szarości wycinamy podłużny prostokąt, a następnie przyklejamy go do srebrnego prostokąta i zaklejmy kolejnym, tak aby mniejszy prostokąt znalazł się o między dwoma większymi. Ozdabiamy uchwyt młota, robiąc zygzak z pasków srebrnego papieru, a górną część dekorujemy złotymi kropkami. Gotowe! :)

mlot

Hulk

Potrzebne materiały: kolorowy papier (ciemno i jasno zielony, czarny), biała kartka, kredka albo flamaster (czerwona i czarna), nożyczki, klej

Wycinamy zielony prostokąt wielkości A6. Z czarnego prostokąta wycinamy włosy, robiąc zygzak z trójkątów, przyklejamy go na górze zielonej kartki. Wycinamy białe większe koło i mniejsze zielone na oczy, przyklejamy je i czerwoną kredką dorysowujemy przekrwienia. Z małych prostokątów robimy brwi, przyklejając je tak, aby stykały się wewnątrz by nadać twarzy groźny wyraz. Z białego papieru wycinamy usta i rysujemy w nich zęby i przyklejamy pod kątem.

hulk

Tarcza Kapitana Ameryki

Potrzebne materiały: kolorowy papier (czerwony, niebieski, ewentualnie srebrny), biała kartka, cyrkiel, nożyczki, klej

Wycinamy kolejno coraz mniejsze koła: czerwone, białe, czerwone i niebieskie; i jedną białą lub srebrną gwiazdę. Przyklejamy mniejsze kółka do większych w kolejności niebieski, czerwony, biały, czerwony. Gotowe! :)

tarcza

Znak Avengersów

Potrzebne materiały: kolorowy papier (czarny i brunatny), klej, nożyczki

Z czarnego papieru wycinamy charakterystyczny kształt A, przyklejamy je do brunatnego papieru. I gotowe!

DSC09321

Jeśli macie ochotę, taki znak możecie zrobić też za pomocą stempli – na przykład z ziemniaka :)

Maska Iron Mana

Potrzebne materiały: papier kolorowy (czerwony, żółty, czarny), nożyczki, klej

Maska to trochę bardziej skomplikowany wzór, ale można pomóc tu sobie wzorami do wydrukowania :) Możecie na przykład skorzystać z którejś z tych podpowiedzi:

 maski

IronMan

Wydaje Wam się to skomplikowane? Wasze dzieci na pewno nie będą miały z tym trudności ;) Samo przygotowanie maski to już łatwiejsza część: po prostu wycinamy kolejne elementy w odpowiednim kolorze (największa część: czerwony, kolejna: żółty, dodatkowe elementy: żółty i czarny) i sklejamy razem.

To nasze propozycje. Macie inne pomysły? A może już robiliście takie przyjęcie? Dajcie nam znać w komentarzach! :)

Reklamy

2 myśli w temacie “Urodziny w stylu Avengers – zaproszenia”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s