Księżniczkowe zaproszenia na bal

Jak wspominałyśmy tydzień temu, księżniczki to bardzo popularny temat urodzin – dlatego też bez problemu znajdziemy w wielu sklepach mnóstwo najróżniejszych wzorów zaproszeń urodzinowych: czy to z księżniczkami Disneya, czy też „zwykłe”, na przykład w kształcie korony. Dla wszystkich, którzy chcieliby przygotować coś samodzielnie, mamy kilka propozycji. Do ich przygotowania przyda Wam się kilka dodatkowych elementów, których możecie nie mieć w podstawowym wyposażeniu szkolnym – to cekiny, perełki i wstążki, a bez problemu dostaniecie je w każdej pasmanterii za mniej niż 10 zł. Zaraz się przekonacie, że to banalnie proste!

Oto nasze cztery propozycje do samodzielnego wykonania:

Pantofelki

Do przygotowania pantofelkowych zaproszeń potrzebne będą kolorowe kartki z bloku technicznego, brokatowa pianka, wstążki, perełki, klej magic

buciki

Wycinamy buciki z papieru i ozdabiamy według upodobania : )

Karoca

Materiały: papier techniczny, papier kolorowy, pianka, piórko, klej magic, klej do papieru

karoca

Z papieru technicznego wycinamy koło lub jajko, z pianki wycinamy dwa koła i przyklejmy do karety w węższej części. Z papieru kolorowego wycinamy okno i trzy półkola na dach. Przyklejamy półkola i obcinamy wystające fragmenty. Przyklejmy okno i piórko na szczycie.

Diadem

Z żółtego technicznego papieru wycinamy koronę lub diadem, a następnie według fantazji ozdabiamy cekinami, perełkami, kamykami, kolorowymi papierami czy piankami.

korona

Księżniczka

Materiały: bibuła, pianka brokatowa, wstążka, flamaster, wstążka, papier techniczny, papier kolorowy, farbki plakatowe stempelki

ksiezniczka

Z bibuły wycinamy spódnicę z falbanką, z brokatowej pianki tułów, głowę sklejmy z piankowego i papierowego kółka, aby była na wysokości tułowia. Przyklejamy wszystko do kartki. Buty dorysowujemy lub wycinamy z papieru, talię ozdabiamy wstążką, również ze wstążki robimy ręce. Włosy wycinamy z kawałka zwiniętej bibuły, rysujemy oczy i buzię. Tło ozdabiamy dowolnie, np. farbami i stempelkami.

Macie jeszcze jakieś pomysły na proste zaproszenia na księżniczkowy bal? Podzielcie się nimi z nami w komentarzach! : )

Reklamy

2 myśli w temacie “Księżniczkowe zaproszenia na bal”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s