Urodziny Pirackie – dekoracje

Dekoracje to jeden z najważniejszych elementów, który sprawi, że nasze urodziny będą prawdziwie pirackie. Podobne jak w przypadku zaproszeń w sklepach znajdziemy mnóstwo różnych pirackich ozdób, a cześć z nich bez problemu przygotujemy sami w domu.

Z gotowych rzeczy możemy bez problemu kupić papierowe kubki i talerze, obrus, balony z czaszkami, słomki, jednak przy odrobinie chęci i wyobraźni, wcale nie musimy tego robić!

Stół przy pomocy czarnego materiału możemy przerobić w piracki okręt:

tavola

Piracka czapka nada charakteru zwykłym talerzom:

stół

A zwykłe słomki z łatwością przerobimy na miecze:

słomki

Sami możemy zrobić też flagę i girlandę.

Flaga

Do przygotowania flagi można użyć czarnego materiału lub brystolu i białej kartki lub białego materiału. W przypadku materiałowej flagi najpierw musimy wyciąć prostokąt, nie musimy obszywać krawędzi, za to trzeba zrobić zaszywkę, w którą będziemy mogli włożyć kij od szczotki. Wzdłuż jednego z krótszych boków zaginamy kawałek o szerokości ok. 2 cm (to zależy od kija, na którym będzie powiewać flaga) i zszywamy krawędź zakładki z resztą flagi, tak aby powstała nam dziura na kij, jeden z wylotów można zaszyć, żeby flaga się nie suwała. Jeśli nie jest się pewnym, czy zrobi się dziurę odpowiednich rozmiarów, można spróbować od razu zaszyć w zakładce kij.

Następnie drukujemy czaszkę z piszczelami, wycinamy i odrysowywujący na białym materiale. Wycinamy i przyszywamy czaszkę.

Czasem w sklepach można znaleźć gotowe naszywki lub napraski, które możemy tu wykorzystać.

Prawie tak samo wykonuje się flagę papierową, z tym, że zamiast igły używa się kleju.

Girlanda

Girlanda jest prostą ozdobą, do jej przygotowania potrzebny jest znowu czarny papier, drukowane białe czaszki i sznurek. Z papieru wycinamy trójkąty równej wielkości, naklejamy na nie czaszki i przyczepiamy do sznurka. Ilość trójkątów zależy od długości girlandy, której potrzebujemy. Oczywiście, poza czaszkami, na girlandzie możemy ułożyć też imię solenizanta albo wykorzystać inne pirackie motywy, jak papuga, statek czy skarb, jednak będą one trochę trudniejsze do wykonania.

Jeśli zrobimy mini wersję trójkącików i przykleimy je do wykałaczek, mamy gotowe ozdoby do ciastek.

Palma

Palmy – jako nieodłącznego elementu każdej bezludnej wyspy, na którą trafiają piraci – nie może zabraknąć na urodzinach. Jeśli chcemy oszczędzić czas, możemy kupić dmuchaną, są dostępne w różnych rozmiarach, ale możemy też zrobić ją samodzielnie. Do tego będzie nam potrzebny kij od szczotki, dużo rolek po papierze toaletowym, brązowa bibuła, zielony brystol, klej, taśma pakowna, nożyczki. Kij od szczotki należy unieruchomić w pionie. Tu można zastosować kilka technik: stojak na choinkę, wiaderko, do którego go przylepimy, bezpośrednie przylepienie do podłogi, przywiązanie, do czegoś stabilniejszego. Gdy kij stoi nieruchomo nawlekamy na niego rolki zostawiając kawałek wolego miejsca i oplatamy paskami z bibuły na całej długości. Wycinamy liście palmowe z brystolu i przyczepiamy je na końcu kija. Aby zasłonić miejsce przyczepienia liści można je obwinąć samą bibułą brązową lub zieloną, albo przeciąć rolkę po papierze w jednym miejscu na całej długości, założyć ją na końcówkę kija i owinąć bibułą.

Świetną dekoracją mogą być także same przekąski – ale o pirackim menu napiszemy za tydzień :)

Reklamy

Jeden komentarz na temat “Urodziny Pirackie – dekoracje”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s