Urodziny Pirackie – zaproszenia

Skoro urodziny mają temat przewodni, muszą mieć go też poszczególne elementy. Jak zaprosić gości na przyjęcie pirackie? Oto kilka prostych podpowiedzi.

W przypadku wszystkich zaproszeń mamy do wyboru dwie podstawowe opcje: kupić gotowe zaproszenia albo zrobić je samodzielnie.

W sklepach znajdziemy różne pirackie wzory, w tym z Jake’iem i Piratami z Nibylandii czy Dzwoneczkiem – w drugim przypadku nie spotkałam jeszcze motywu z najnowszej animacji, ale to pewnie tylko kwestia czasu. Ceny takich zaproszeń wahają się w zależności od sklepu i wzoru, ale to wydatek ok. 8 zł za 6 sztuk.

A to kilka pomysłów i podpowiedzi do własnoręcznego przygotowania zaproszeń:

Piracka flaga

Z czarnego papieru wycinamy prostokąty, które z jednej strony ozdabiamy czaszką i piszczelami – w zależności od naszych umiejętności możemy je narysować lub wydrukować i nakleić. Żeby wpisać treść zaproszenia, możemy wkleić na drugiej stronie biały papier albo po prostu użyć białego pisaka.

List w butelce

Pomysł bardzo prosty: wystarczy napisać na zwykłej białej kartce zaproszenie, następnie brzegi karki wyciąć tak, aby nadać im zniszczony wygląd. Aby spotęgować ten efekt można lekko nadpalić kartkę zapalniczką (oczywiście, dzieci nie robią tego same!). Tak przygotowany list wkładamy do butelki, do której możemy wrzucić kilka muszelek – na przykład czekoladowych.

Czapka Kapitana

Z czarnego papieru (może być blok techniczny) wycinamy czapkę, a następnie ozdabiamy ją czaszką z mieczami lub piszczelami. Druga strona – jak w przypadku pirackiej flagi.

Czapka Kapitana 3D

Z czarnego papieru (najlepiej rysunkowego) składamy czapkę malarską – tak aby treść zaproszenia znalazła się wewnątrz. Ozdabiamy czapkę czaszką z mieczami lub piszczelami.

To najprostsze rozwiązania, które bez większego problemu możecie wykorzystać w domu – nie potrzebujecie też do tego specjalnych umiejętności plastycznych : ) Macie inny pomysł? Podzielcie się nim z nami w komentarzu! : )

Więcej pomysłów na pirackie urodziny – nie tylko zaproszenia – znajdziecie na naszym Pintereście:

pinterest_piraci

Reklamy

Jeden komentarz na temat “Urodziny Pirackie – zaproszenia”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s