Talerze – prosta sprawa?

Dziś krótko, bo nie trzeba nikogo przekonywać, że talerze są potrzebne – ale też z obrazkami, bo to wcale nie taki oczywisty temat, jak mogłoby się wydawać. Co więc mamy do wyboru i czy talerz to zawsze tylko talerz?

W przypadku rodzajów talerzy wybór jest dość prosty. Możemy zdecydować się na:

– talerzyki jednorazowe,

– talerzyki wielorazowe,

– domowe naczynia.

Plusy i minusy każdego z tych rozwiązań?

Talerzyki papierowe nie wymagają zmywania, nie potłuką się i mają rozmaite wzory – jednocześnie stanowią dodatkowy punkt w naszym budżecie. Warto też pamiętać, że nie sposób kupić u nas talerzy we WSZYSTKICH możliwych wzorach, więc niekoniecznie trafimy dokładnie w temat planowanego przyjęcia.

Naczynia wielorazowe są na pewno droższe od jednorazówek, mają trochę mniej wzorów do wyboru i – jak to tworzywa sztuczne – są mniej ekologiczne, ale niewątpliwie są też bardziej wytrzymałe niż talerzyki papierowe.

Domową zastawę sami znacie najlepiej J Podstawowy plus: nie trzeba jej dodatkowo kupować, więc jeśli zdarzy Wam się zapomnieć o specjalnych talerzykach, możecie po prostu wyjąć je z szafki i dodatkowo ozdobić.

A czy talerz to tylko talerz? Oczywiście, że nie! Przecież na dziecięcych urodzinach talerze to niekoniecznie tylko naczynia, z których zjemy ciasto. I nie potrzebujecie koniecznie talerza z Myszką Mickey czy Kubusiem Puchatkiem, żeby zrobić wrażenie na solenizancie i jego gościach. Oto kilka pomysłów, jak w prosty sposób zmienić talerzyki w idealnie dopasowaną część dekoracji:

Ciasteczkowy Potwór:

cookie monster

Kotek:

kotek

Minnie:

minnie

LEGO:

lego

Jabłko:

jabłko

Kwiatek:

kwiatek

Banjo:

paper-plate-banjo

Pajączki:

pajak

Czasami wystarczy prosty dodatek z papieru (oczy, uszy, listek, nogi…) i klej roślinny – wszystko zależy tylko od Waszej wyobraźni.

Oczywiście, z papierowych talerzy można zrobić znacznie więcej – ale o tym już innym razem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s