Najlepsze urodziny dla dziecka – co wybrać?

Organizacja urodzin może przyprawić o ból głowy, zarówno ze względu na ilość możliwości, jak i ich ceny. Do wyboru mamy przeróżne sale zabaw z najwymyślniejszymi atrakcjami, animacje, magików, klaunów, parki linowe i tym podobne, McDonalda, zoo, aquaparki, muzea, kawiarnie i jeszcze kilka innych miejsc – w zależności od tego, w którym miejscu Polski akurat mieszkamy. Te atrakcje z pewnością oferują dzieciom mnóstwo niezapomnianych wrażeń, a rodzicom ładnych kilkaset złotych wydatku. I jak wybrać te najlepsze urodziny, które będę jeszcze przez następny tydzień wspominane przez całą klasę? I czy koniecznie muszą być to właśnie takie urodziny?

Niezależnie od tego, które urodziny akurat obchodzi dziecko, najważniejsza jest ich wyjątkowość, tak jak niepowtarzalny i wyjątkowy jest kolejny rok jego życia. Można więc zacząć właśnie od odpowiedzi na pytanie, co jest niecodzienne i wyjątkowe dla naszego dziecka?

W każdym przypadku odpowiedź będzie inna, np. jeśli regularnie chodzimy „na kulki”, to oczywiście i tym razem sprawią one wiele radości, ale czy będzie to wspominane z ekscytacją jako niesamowity dzień nawet po latach? Czy zaskoczymy tym nasze dziecko i jego kolegów? Czy naprawdę to to, czego chciałoby nasze dziecko?

Na podobne pytania trzeba będzie odpowiedzieć sobie w zależności od tego, czy standardem jest dla nas spędzanie czasu w domu, czy „na mieście”. Dla każdego ta niecodzienność i wyjątkowość będzie wyglądała inaczej.

Jeśli brakuje Wam czasu na rodzinne aktywności, to urodziny mogą być wspaniałą okazją do nadrobienia tego – zamiast zapraszać kolegów i koleżanki, możecie pójść na rodzinny obiad, a potem pograć w planszówki. A może wybierzecie się na wycieczkę za miasto?

Jeśli mieszkacie gdzieś z dala od pełnego atrakcji miasta, może przy okazji urodzin warto do niego przyjechać i wypróbować kilka z nich? Jeśli zawsze robicie urodziny w domu, to może tym razem lepiej zrobić je w sali – i odwrotnie: urodziny z sali przenieść do domowego zacisza?

Niezależnie od wyboru, jakiego dokonamy, najważniejsze jest, aby dziecko było szczęśliwe i zadowolone, bo to w końcu jego dzień. Dlatego wszelkie pomysły warto z nim skonsultować.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s